› 
 •  ›  Види дієт

  Види дієт

  Сьогодні ми вирішили розповісти про види дієт, або які дієти для схуднення бувають в принципі. Всі ці "варіації на тему" жахливо шкідливі і даремні, а результат тримається кілька днів. Але нам здається, що знання - сила.

  "Жорсткі" дієти добрі тим, що вони вимагають мінімуму часу на підбір продуктів. Як правило, такі дієти для швидкого схуднення оперують обмеженим набором страв на обмеженому відрізку часу. Серед таких дієт можна виділити "супержорсткі" монодієти. В якості єдино можливого джерела живлення вибирається практично будь-який низькокалорійний продукт: кефір, яблука, рис або кавун.
  Іноді такі монодієти компонуються. Наприклад, день-два на яблуках, потім день-два на рисі і день на зеленому чаї. Багатьох це цілком влаштовує, тому що не вимагає додаткових розрахунків, а обмеженість у часі дає надію на "світло в кінці тунелю". Обмеженість набору продуктів не зможе забезпечити повноцінне і збалансоване харчування.

  Наступний великий клас дієт - обмежуючі. Звичайно, обмеження стосуються, в першу чергу, жирів і вуглеводів. Серед популярних маложирних дієт можна виділити дієту Орніша, яка пропонує скоротити кількість жирів до 2 г на один прийом їжі. До речі, ця дієта наполягає і на відмові від солодкого. До маловуглеводних дієт для схуднення відносяться широко відомі дієта Аткінса, кремлівська, дієта Південного пляжу.

  Низькокалорійні дієти теж можна віднести до обмежуючих. Обмеження стосуються кількості споживаних кілокалорій. Набір продуктів можна підібрати на свій смак, але практика показує, що денний раціон у 700-900 ккал не дозволяє сильно розгулятися гастрономічній уяві. Тривале жорстке обмеження калорійності змушує організм перейти на більш економний режим роботи, так що ефект від такого виду дієт з часом знижується.

  Скласти собі персональну дієту набагато складніше. Можна передоручити цю важливу справу професійним дієтологам. Наприклад, звернутися до фахівців, які підберуть систему харчування. Розраховувати, що для зниження ваги тобі підійдуть еклери і макарони з котлеткою, не доводиться.
  Швидше за все, в раціоні будуть переважати тушковані, парові або свіжі овочі, пісне м'ясо, риба, нежирні молочні продукти, зовсім трошки круп і злаків. Роль контролера може виконувати особистий дієтолог, до якого можна звернутися за порадою і допомогою.

  Статистика