› 
 •  ›  Часник і цибуля допомагають зберегти здорові суглоби

  Часник і цибуля допомагають зберегти здорові суглоби

  Жінки, чий раціон насичений цибулею, часником та цибулею-пореєм, більшою мірою захищені від стегнового остеоартриту. Це показали результати дослідження, проведеного вченими з Королівського коледжу в Лондоні і Університету Східної Англії, пише The Times of India.

  Остеоартрит викликає больові відчуття і втрату працездатності, тому що впливає на стегнові суглоби, коліна і хребет у людей середнього і старшого віку. На даний момент не існує дієвого методу лікування. По суті, пацієнтам можуть запропонувати лише знеболюючі засоби.

  Усього вчені досліджували стан 1000 здорових близнюків жіночої статі. У багатьох з них не було ніяких симптомів артриту. Експерти детально порівняли раціон близнюків і провели сканування кісток за допомогою рентгена, який виявив ранні ознаки остеоартриту в окремих учасниць.
  Виявилося, жінки, що мали в раціоні часник і цибулю поряд з іншими овочами, відрізнялися меншим проявом остеоартриту в стегновому суглобі. Щоб розібратися в даній закономірності, вчені досліджували сполуки, що містяться в часнику. Їх увагу привернуло з'єднання під назвою діалліловий дисульфід. Лабораторні експерименти показали - він знижує обсяг ензимів, що травмують хрящі.

  Статистика