› 
 •  ›  Країни, де живуть самі товсті люди

  Країни, де живуть самі товсті люди

  США майже втратили за собою статус "найжирнішої країни в світі". На п'яти американським товстунам все активніше наступають європейці. Як мінімум сім Європейських країн тепер оскаржують "лідерство" США за кількістю населення, яке потерпає від надмірної ваги, до такого висновку прийшли експерти, обстеживши населення країн Євросоюзу. На Кіпрі, Мальті, в Чеській Республіці, Фінляндії, Німеччини, Греції та Словаччині ожирінням страждають навіть більше людей, ніж у США, де товстунів вже 67%. А гречанки навіть дещо випередили американок - 38 відсотків з надмірною вагою проти 34.

  Інші країни Європи також жиріють - повільно, але впевнено. Наприклад, у Франції кількість жінок, що страждають ожирінням, зросла з 8 відсотків (у 1997 році) до 11,3 відсотка (у 2003 році). Не відставали і чоловіки - число товстунів за той же період збільшилися у Франції з 8,4% до 11,4%.
  Так само стрімко ростуть в ширину і діти. Уже зараз близько 103 мільйонів маленьких європейців важать куди більше ніж потрібно, і кожен рік жарт "товстий-жирний-поїзд пасажирний" стає образливим ще для 400 тисяч дітей. Вірніше ставав би, якщо б маленькі жителі Мальти, Італії, Кіпру та Іспанії, а саме в цих країнах ожирінням страждає кожна третя дитина у віці від 7 до 11 років, його розуміли. Втім, в порівнянні з США, це ще непоганий результат - тут маленьких товстунів дві третини.

  Причину стрімкого "товстіння" європейців, особливо тих, що живуть по берегах Середземного моря, експерти бачать у відмові від традиційної їжі. Замість риби, фруктів і овочів, у Європі в останні роки їдять все більше висококалорійної, багатої на вуглеводи "швидкої їжі". І саме з нею в Європі збираються боротися. Так, наприклад, комісар ЄС з питань охорони здоров'я та захисту прав споживачів Маркос Кіпріану, вже запропонував заборонити рекламу "швидкої їжі", орієнтовану на дітей, а також поліпшити маркування харчових продуктів таким чином, щоб в етикетці "могли розібратися не тільки володарі наукового ступеня з хімії".

  Статистика